Zkoušky v Ostravě MOTO

Závěrečné moto zkoušky v Ostravě jsou rozděleny na tři části (testy, dráha, provoz).

1. Zkouška z předpisů o provozu na pozemních komunikacích

Jako první jsou vždy testy z pravidel silničního provozu v budově Magistrátu Ostravy, kde napíšete test pro Vaši skupinu, po úspěšných testech se přemístíte na polygon Libros v Ostravě-Přívozu.

Testy obsahují 25 otázek, každá otázka má pouze jednu správnou odpověď. Jednotlivým otázkám je přiřazena konkrétní bodová hodnota. Maximální dosažitelný počet bodů je 50. Pro úspěšné absolvování písemné zkoušky pro získání řidičského oprávnění je nezbytné dosáhnout minimálně 43 bodů.

2. První část z praktické zkoušky jízd (deset úkonů na dráze)

Aby byla zkouška provedena, tak musí být příznivé počasí a Vy musíte mít odpovídající moto oblečení. Převezme si Vás komisař a začínáte první část zkoušky (10 úkonů) vč. praktické údržby motocyklu. Zpravidla musíte vysvětlit a ukázat kontrolu motocyklu (kontrola provozních kapalin, stav brzd a osvětlení apod.), na kterém budete provádět jízdy.


První úkon – Vedení motocyklu vedle sebe a jeho zaparkování couváním


Druhý úkon – Jízda rychlosti chůze


Třetí úkon – Zastavení 2x na pravou nohu a 2x na levou nohu


Čtvrtý úkon – Slalom rychlosti chůze


Pátý úkon – Otočení ve tvaru písmene U


Šestý úkon – 3x jízda ve tvaru „osmičky“


Sedmý úkon – Výhybný manévr v rychlosti 50 km/h


Osmý úkon – Slalom v rychlosti 40 km/h


Devátý úkon – Brždění na přesnost z rychlosti 50 km/h


Desátý úkon – Nouzové brždění z rychlosti 50 km/h


Po úspěšném zvládnutí všech úkonů se vyjede do provozu. Jízda v provozu trvá zpravidla 30 – 45 min. Dojede se zpátky na polygon Libros a tam komisař vyhodnotí Vaši jízdu. Jestli Vám komisař nakonec řekne: „gratuluji a tady mi to podepište“, tak máte konečně hotovo 🙂